Biegi z cyklu parkrun to ogólnoświatowa inicjatywa tworzona przez nas – biegaczy i fascynatów takich imprez sportowych. Co tydzień spotykamy się, żeby wspólnie pokonać dystans 5 km. Biegi są zawsze bezpłatne, odbywają się zawsze w soboty o godzinie 9 rano i zawsze mają pomiar czasu. Wyniki trafiają wprost do skrzynek e-mailowych biegaczy i są zawsze dostępne na stronie internetowej. W celu wzięcia udziału w biegu wystarczy tylko jednokrotna rejestracja i już można pokonywać trasę parkrun w dowolnym miejscu na świecie. 
Bieganie jest najprostszą, najbardziej pierwotną dla człowieka aktywnością fizyczną. Kiedy uczysz się chodzić, automatycznie uczysz się też biegać. Proste.

Dystans i trasa biegu

5km trasa biegu w całości umiejscowiona jest w Parku Poniatowskiego w Łodzi. Są to dwa okrążenia wokół parku ze startem i metą położonymi w centralnej części w pobliżu wejścia do parku od ul. Inżynierskiej. Po starcie trasa biegnie w kierunku cmentarza wojskowego i przebiega przez alejki w jego obrębie. Następnie trasa wiedzie w prawo po zewnętrznej, głównej ścieżce parku aż do miejsca spotkania. Drugie okrążenie odbywa się po tej samej trasie.

Stara trasa biegu

Trasa biegu przebiega przez Park im. Józefa Piłsudskiego (Park na Zdrowiu), ulica Konstantynowska przy wejściu do ZOO , Łódź, a jej długość to 5km. W zdecydowanej większości nawierzchnia trasy to asfalt.

  

 

Zawodnicy klubu Warecka College Parkrun Łódź