Biegi z cyklu parkrun to ogólnoświatowa inicjatywa tworzona przez nas – biegaczy i fascynatów takich imprez sportowych. Co tydzień spotykamy się, żeby wspólnie pokonać dystans 5 km. Biegi są zawsze bezpłatne, odbywają się zawsze w soboty o godzinie 9 rano i zawsze mają pomiar czasu. Wyniki trafiają wprost do skrzynek e-mailowych biegaczy i są zawsze dostępne na stronie internetowej. W celu wzięcia udziału w biegu wystarczy tylko jednokrotna rejestracja i już można pokonywać trasę parkrun w dowolnym miejscu na świecie. 
Bieganie jest najprostszą, najbardziej pierwotną dla człowieka aktywnością fizyczną. Kiedy uczysz się chodzić, automatycznie uczysz się też biegać. Proste.

 

Dystans i trasa biegu

5km trasa biegu w całości umiejscowiona jest w Parku Poniatowskiego w Łodzi. Są to dwa okrążenia wokół parku ze startem i metą położonymi w centralnej części w pobliżu wejścia do parku od ul. Inżynierskiej. Po starcie trasa biegnie w kierunku cmentarza wojskowego i przebiega przez alejki w jego obrębie. Następnie trasa wiedzie w prawo po zewnętrznej, głównej ścieżce parku aż do miejsca spotkania. Drugie okrążenie odbywa się po tej samej trasie.

 

 

 

 

 

 

 

  

 

Zawodnicy klubu Warecka College Parkrun Łódź

 

 

Wings For Life - sylwetka absolwenta

Tomasz Osmulski zaczynał karierę biegową w Łódzkim Klubie Sportowym. – W podstawówce wuefista wysłał go na zawody w bieganiu, wygrał ze starszymi kolegami i się zaczęło.
Zdobywał medale mistrzostw Polski (na dystansach 1500 m i w przełajach). Teraz trenuje w Rudzkim Klubie Sportowym Łódź. Nie sposób wymienić biegów, które wygrał wspominając choćby ostatni czyli Wings For Life edycja Polska. Wings for Life to jedna z najpopularniejszych imprez biegowych na świecie. Jednego dnia startują w niej biegacze z całego świata. Wszędzie idea jest taka sama. Opłata startowa (w Polsce wynosi 120 zł) w całości trafia na rozwój badań nad uszkodzonym rdzeniem kręgowym. W Polsce impreza od kilku lat odbywa się w Poznaniu.
Tomasz Osmulski. I tu niespodzianka były absolwent naszej szkoły :) biega również w barwach naszego parkrunowego klubu 'Warecka College" Tak!!! Udało namówić się Tomka na udział w Parkrunie jako uczestnika naszego klubu. Będzie okazja aby osobiście pogratulować mistrzowi Polski i rekordziście trasy Parkrun Łódź, który to rekord dzierży już lat kilka. Łodzianin jest jednym z najlepszych biegaczy w regionie, który z powodzeniem startuje w biegach ulicznych na dystansie 5 i 10 kilometrów oraz w półmaratonach.
Zatem jeśli nic Tomkowi nie wypadnie to pojawi się w najbliższą sobotę na naszej stałej trasie i jak prywatnie zapowiedział bieg potraktuje rozgrzewkowo ;) Liczymy na Waszą obecność.